<< leden 2019 >>

Soutěž CTIF

Naši nejmladší se celý duben pilně připravovali na požární útok mladých hasičů s překážkami CTIF.

Naši nejmladší se celý duben pilně připravovali na požární útok mladých hasičů s překážkami CTIF (zkratka CTIF vyjadřuje překlad francouzské zkratky Mezinárodního výboru pro prevenci a hašení požárů). Tuto disciplínu trénovaly děti letos prvně, takže jsme byli všichni zvědaví, jak si na trati povedou. Disciplíny se účastní devítičlenná družstva, která musí postupně překonat několik překážek: vodní příkop, bariéru, tunel, lávku. V tomto prvním úseku zároveň část družstva provádí rozvinutí hadic, ve druhém úseku jsou potom umístěny 2 džberové stříkačky, se kterými musí družstvo zdolat nástřikové stěny (nastříkat cca 6 l vody otvorem ve stěně). Třetí úsek zahrnuje vázání uzlů a přiřazování technických prostředků. V posledním úseku podává velitel družstva hlášení rozhodčímu disciplíny. Hlášení rozhodčímu je jediným okamžikem, kdy velitel může mluvit, jinak celá disciplína probíhá bez mluvení (což se během tréninků u některých závodníků ukázalo jako největší problém☺). Opak je sankciován trestnými body, stejně tak je trestána nesprávná činnost s nářadím nebo chybně uvázaný uzel. Soutěže, která se konala v areálu HZS v domažlických kasárnách, se děti zúčastnily 22. 4. Do Domažlic odjela téměř kompletní sestava, kdo nezávodil, povzbuzoval ostatní. (Kr)