<< listopad 2019 >>

Soutěž v požárním útoku CTIF (MH)

Březnové schůzky mladých hasičů se nesly ve znamení tréninků na soutěž v požárním útoku CTIF.

Březnové schůzky mladých hasičů se nesly ve znamení tréninků na soutěž v požárním útoku CTIF (zkratka CTIF vyjadřuje překlad francouzské zkratky Mezinárodního výboru pro prevenci a hašení požárů). Poslední březnovou sobotu si potom děti zpestřily výletem na Díly, kde si v kuželníku řádně zakoulely a následně se zase pěkně po svých vydaly zpátky do Postřekova (před odchodem z kuželníku se na cestu ještě řádně vybavily několika pytlíky brambůrků). 6.4. se děti se svými vedoucími podílely na úklidu okolí obce v rámci akce Ukliďme Česko. Během sobotního dopoledne tak děti ulevily od odpadků „Křivé cestě“. Další sobotu už je čekala první letošní soutěž – požární útoky CTIF, které se i letos konaly v areálu HZS v domažlických kasárnách. Výsledek nebyl letos zrovna z nejpovedenějších, a tak věříme, že se děti z chyb poučily a v příštím ročníku se ve výsledkové listině posuneme o několik příček směrem výše… Některé děti potom ještě po skončení soutěže úspěšně složily zkoušky odbornosti Preventista junior a Preventista. (Kr)