<< září 2019 >>

Apel na uživatele dětského hřiště u hasičů.

Členové SDH se během dubna průběžně věnovali revitalizaci části plochy u hasičské zbrojnice. Na tomto místě bychom rovněž chtěli apelovat na všechny uživatele dětského hřiště, aby dodržovali pořádek a návštěvní řád hřiště. Vybudování hřiště stálo nemalé úsilí a členové našeho sboru zajišťují jeho údržbu ve svém volném čase a bez nároku na jakoukoliv odměnu. Je proto potom poněkud frustrující, v jakém stavu občas hřiště nacházíme. Zde je stručný seznam nejčastějších neduhů, které nám přidělávají práci při jeho údržbě:

• volné pobíhání psů – poslední dobou poměrně častý nešvar díky kterému potom musíme ze hřiště uklízet výkaly po vašich čtyřnohých miláčcích. Vstup se psy na hřiště je zakázán,
  • neustálé přelézání živého plotu ze stromků lemujícího hřiště – zbytečně tak dochází k ničení stromků, které tvoří hranici hřiště,
  • vyhazování kačírku z dopadových ploch do trávy nebo na asfaltovou plochu – ztěžuje to údržbu zeleně na hřišti a dále dochází ke snižování mocnosti dopadových ploch,
  • pohazování odpadků (obaly od bonbónů, papírové kapesníky, …) na ploše hřiště – asi není potřeba dále komentovat, doma v obýváku si taky nevyhazujeme odpadky na zem…,
  • nezakrývání pískoviště zakrývací plachtou – když odcházíte z dětského hřiště a není na něm nikdo jiný, prosíme zakryjte pískoviště zelenou plachtou (bez ohledu na to, zda bylo nebo nebylo zakryto, když jsem na hřiště přišli).

Děti mladší 6 let by se na hřišti měly pohybovat jen pod dozorem dospělé osoby. Znovu tedy vyzýváme všechny uživatele hřiště i jejich zákonné zástupce, aby se při pobytu na hřišti řídili provozním řádem a zásadami uvedenými výše. Hřiště je myslím dětmi v rámci volnočasových aktivit jedním z nejvíce exponovaných míst v obci, proto je potřeba se na němu a k jednotlivým herním prvkům chovat slušně, aby zde dlouho vydrželo. (Kr)