<< květen 2019 >>

Výjezdy a výcvik

24. 10. 2015 v podvečerních hodinách byl Krajským operačním střediskem naší jednotce vyhlá- šen poplach na požár sklepních prostor rodinného domu v horní části obce. Naštěstí se jednalo jen o prověřovací cvičení, kterého se krom naší jednotky zúčastnili ještě naši kolegové ze sousedních Dílů. Cílem cvičení bylo prověřit akceschopnost jednotek obou obcí a procvičit pohyb v zakouřeném prostředí s použitím dýchací techniky.

14. 9. 2015 - zásah, požár kuchyně v RD Postřekov.

11. 9. 2015 byl zásahové jednotce Krajským operačním střediskem vyhlášen poplach, jednalo nízké budovy v Klenčí. Po výjezdu jsme se dozvěděli, že se jedná o požár nástěnky v ZŠ Klenčí.

3. 9. 2015 se členové naší jednotky zúčastnili výcviku plnění bambivaku (závěsný vak pod vrtulník, který se používá pro hašení rozsáhlých lesních požárů).

Poslední červnový víkend patřil tradičně cvičení na Baldově, kterého jsme se po loňské pauze letos opět zúčastnili. Sice v menším počtu (jen 3 členové zásahové jednotky), ale o to více natěšeni na nástrahy a záludnosti výcviku, který pro nás organizátoři připravili. Stejně jako v předchozích letech jsme cvičili společně s jednotkou ze sousedních Dílů. Na programu byl noční zásah na požár automobilu po dopravní autonehodě, v sobotu pak záchrana zraněné osoby z výšky, evakuace osob při železniční nehodě, sebezáchrana na laně a dále pak opakování zdravovědy spojené s instruktáží na stanici ZZS v Domažlicích.

4.4.2013 se členové jednotky zúčastnili výcviku nositelů dýchací techniky pořádaným HZS Domažlice v areálu staré školy v Horšovském Týně. Připraveny byly tři okruhy (sklep,učebny,půda), prostor byl plně zakouřen, viditelnost byla tedy zcela minimální. Naše průzkumné skupiny nakonec absolvovali všechny tři okruhy.